Draw My Stamp Story Art Competition    

Updated 6 November 2020

Draw My Stamp Story Art Competition 2020 is organised by Singapore Philatelic Museum. 

Congratulations to all winners and participants!

Prizes for Gold and Silver Award winners kindly sponsored by Singapore Post Ltd.

 

PRIMARY

GOLD - LOWER PRIMARY

Imelda Marianne Wee CHIJ Katong Primary

Imelda Marianne Wee, CHIJ (Katong) Primary

 

Megan Tan Rin Ping Opera Estate Primary

Megan Tan Rin Ping, Opera Estate Primary

 

Peh Xin Qiao Jeriel Ai Tong School

Peh Xin Qiao Jeriel, Ai Tong School

 

Yan Keyang Frontier Primary

Yan Keyang, Frontier Primary

 

 

GOLD - UPPER PRIMARY

Guan Si Chen Nan Hua Primary

Guan Si Chen, Nan Hua Primary

 

Patil Prisha Gurunath Park View Primary

Patil Prisha Gurunath, Park View Primary

 

Serena Yu Youran Raffles Girls Primary

Serena Yu Youran, Raffles Girls' Primary

 

 

SILVER - LOWER PRIMARY

Angel Tan Xin Rou Opera Estate Primary

Angel Tan Xin Rou, Opera Estate Primary

 

Daania Yasmin Binti Mohamad Hazleen Opera Estate Primary

Daania Yasmin Binti Mohamad Hazleen, Opera Estate Primary

 

Diya Amarendran Thevar Opera Estate Primary

Diya Amarendran Thevar, Opera Estate Primary

 

Guan Yi Chen Nan Hua Primary

Guan Yi Chen, Nan Hua Primary

 

Petra Tan St Margarets Primary

Petra Tan, St. Margaret's Primary

 

Regina Liu Zi Nuo Jurong West Primary

Regina Liu Zi Nuo, Jurong West Primary

 

Samraksha Rajesh CHIJ Katong Primary

Samraksha Rajesh, CHIJ (Katong) Primary

 

Tan Bing Rong West Grove Primary

 

Tan Bing Rong, West Grove Primary

 

 

SILVER - UPPER PRIMARY

Ao Yu Jun Keming Primary

Ao Yu Jun, Keming Primary

 

Caelia Enera Sugiyarto CHIJ Toa Payoh

Caelia Enera Sugiyarto, CHIJ (Toa Payoh)

 

Chong Tze Yun Janna Raffles Girls Primary

Chong Tze Yun Janna, Raffles Girls' Primary

 

Fu Jia Rui Grace West Grove Primary

Fu Jia Rui Grace, West Grove Primary

 

Ilham Zahrah Binte Mohammad Hazleen Opera Estate Primary

Ilham Zahrah Binte Mohammad Hazleen, Opera Estate Primary

 

Janelle Lee Gongshang Primary

Janelle Lee, Gongshang Primary

 

Leong Shu Han West Grove Primary

Leong Shu Han, West Grove Primary

 

Maisarah Miraj Seng Kang Primary

Maisarah Miraj, Seng Kang Primary

 

Natalie Chu St Margarets Primary

Natalie Chu, St. Margaret's Primary

 

Patrick Johannes Hasiholan Setyoko Opera Estate Primary

Patrick Johannes Hasiholan Setyoko, Opera Estate Primary

 

Ruqayyah Binte Mohd Redza Gongshang Primary

Ruqayyah Binte Mohd Redza, Gongshang Primary

 

SECONDARY

GOLD - LOWER SECONDARY

Ambrea Tan Ngee Ann Secondary

Ambrea Tan, Ngee Ann Secondary

 

Sebastian Jerome Chin Long Yee St Josephs Institution

Sebastian Jerome Chin Long Yee, St. Joseph's Institution

 

SILVER - LOWER SECONDARY

Adrian Tan Wei Loong Chua Chu Kang Secondary

Adrian Tan Wei Loong, Chua Chu Kang Secondary

 

Alaina Chia Zhi Ling SOTA School of the Arts

Alaina Chia Zhi Ling, SOTA School of the Arts

 

Angus Ong St Josephs Institution

Angus Ong, St. Joseph's Institution

 

Celeste Tay Minyi SOTA School of the Arts

Celeste Tay Minyi, SOTA School of the Arts

 

Chew Wei Dong SOTA School of the Arts

Chew Wei Dong, SOTA School of the Arts SOTA

 

Chua Yun Xuan SOTA School of the Arts

Chua Yun Xuan, SOTA School of the Arts

 

Freesia Tong She Ning SOTA School of the Arts

Freesia Tong She Ning, SOTA School of the Arts

 

Jovan Ng Riverside Secondary

Jovan Ng, Riverside Secondary

 

Justin Teo Jun Jie SOTA School of the Arts

Justin Teo Jun Jie, SOTA School of the Arts

 

Khor Jeslyn Assumption English School

Khor Jeslyn, Assumption English School

 

Lau Jun Yn Maris Stella High

Lau Jun Yn, Maris Stella High

 

Lim Jia Le Riverside Secondary

Lim Jia Le, Riverside Secondary

 

Ngoh Wen Li Riverside Secondary

Ngoh Wen Li, Riverside Secondary

 

Nur Nadrah Binte Zainol Ngee Ann Secondary

Nur Nadrah Binte Zainol, Ngee Ann Secondary

 

Pamela Chen Yang Qi Anderson Secondary

Pamela Chen Yang Qi, Anderson Secondary

 

Yalenchka Alya Putri Ngee Ann Secondary

Yalenchka Alya Putri, Ngee Ann Secondary

 

SILVER - UPPER SECONDARY 

Ellisya Binte Yuslani Ngee Ann Secondary

Ellisya Binte Yuslani, Ngee Ann Secondary

 

Ma Yujia Ngee Ann Secondary

Ma Yujia, Ngee Ann Secondary

   

 

National Stamp Collecting Competition 

Due to the current COVID-19 situation, the National Stamp Collecting Competition 2020, is cancelled this year.